Просвітницько-виховний

ПРОГРАМА ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ - Звіт за 2010-2013 роки

 Повна версія документу

1. Передумови Програми

Сьогодні, в умовах підвищення криміногенної ситуації в країні, близько 30 % усіх злочинів скоюють неповнолітні. Крім того, багато злочинів скоюють дорослі із залученням неповнолітніх задля уникнення своєї відповідальності.

На жаль, в умовах відсутності ефективної та дієвої ювенальної юстиції, держава не може належним чином виконувати превентивну функцію в даному напрямку, спрямовуючи весь потенціал на боротьбу з наслідком, а не з причиною.

Як правило, передумовою виникнення злочинності стає саме непоінформованість населення, дефіцит інформації про поняття, причини та наслідки злочинів, і, як наслідок, відсутність внутрішніх обмежувальних норм у підлітків, прояви жорстокості і насилля в дітей без огляду на  соціальний стан сім`ї.

2. Мета і місія

Мета

Зменшення рівня дитячої злочинності та злочинів проти дітей в Україні через підвищення рівня правових знань учнів (а через дітей і їхніх батьків)  та профілактика злочинності серед підлітків

Місія

Формування коаліції з представників влади, громади та бізнесу задля вирішення надважливої суспільної проблеми шляхом запобігання дитячій злочинності та злочинам проти дітей.

Детальніше...

Програму правового виховання дітей представили у Львові

Центр розвитку суспільства розпочав серію регіональних круглих столів в рамках Програми правового виховання дітей. Перший такий захід відбувся у Львові 27 лютого. Окрім круглого столу, в місті Львові також провели дві презентації навчального посібника «Кримінальний кодекс для дітей».

Круглий стіл не тему «Запобігання дитячій злочинності та злочинам проти дітей» відбувся в Управлінні освіти Львівської міської ради. У ньому взяли участь спеціалісти відділів освіти, представники відділу кримінальної міліції у справах дітей, громадські активісти та експерти. 

Детальніше...

«Кримінальний кодекс для дітей» представили школярам

Унікальний навчальний посібник «Кримінальний кодекс для дітей» презентували для дітей у київській школі №49. Учням 7-9 класів розповіли про правопорушення, відповідальність за скоєння яких наступає вже з 14 років.

Відкритий урок для дітей 9 жовтня провела автор підручника, юрист Галина Палійчук.

Захід організував Центр розвитку суспільства в рамках Програми правового виховання дітей.

 Школярам такий підручник цікавий та смішний, бо на його сторінках розгортається ціла історія з повчальним кінцем.

Детальніше...

У грудні відбулось 5 презентацій «Кримінального кодексу для дітей»

 

Як відомо, у грудні в Україні пройшов Всеукраїнський тиждень права. Цікавою новинкою цьогорічного Тижня став навчальний посібник «Кримінальний кодекс для дітей» (автори Галина Палійчук і Вікторія Делес). Центр розвитку суспільства, за підтримки Благодійного фонду імені Юрія Кравченка, в рамках Програми правового виховання дітей, провів цього місяця 5 презентацій цього унікального підручника.

 

Детальніше...

У Києві відбувся круглий стіл «Запобігання дитячій злочинності та злочинам проти дітей»

21 вересня у Києві представники влади та громадськості обговорювали методи запобігання дитячій злочинності та злочинам проти дітей. Захід проводився в  рамках Програми правового виховання дітей, ініційованої Центром розвитку суспільства.

В роботі круглого столу у Києві взяли участь:

Юрій Павленко — Уповноважений Президента України з прав дитини;

Аксана Філіпішина — представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності;

Олексій Лазаренко — начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС;

Лариса Денисенко — адвокат, а також представники Ради суддів України, Міністерства Юстиції, Інституту інновацій та змісту освіти, Київської міської держадміністрації, Харківської обласної держадміністрації, Харківської міської ради,  благодійних фондів, ЗМІ та громадських об’єднань .

Детальніше...

Бюлетень Пліч-о-пліч