Ігор Харченко: Дональд Трамп підтримає нові антиросійські санкції

UANEWS

В США існує консенсус щодо введення нових санкцій проти Російської Федерації, а Євросоюз не зможе вибороти право їх ігнорувати. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News повідомив директор Центру розвитку суспільства Ігор Харченко.

Експерт переконаний, що Сенат США і президент Дональд Трамп готові підтримати нові санкції проти Росії.

«Республіканська партія контролює обидві палати Конгресу. Рішення про нові обмеження ухвалене не частиною республіканців, а є консолідованим. Дональд Трамп потребує підтримки своїх однопартійців і навряд чи він буде сильно заперечувати проти законопроекту про нові санкції, адже інакше це зашкодить його інтересам. Тому гадаю, що введення США нових санкцій проти Росії – це лише питання часу і виконання процедурних моментів»

Водночас Ігор Харченко не вірить, що Європейський союз зможе відстояти право не виконувати нові санкції США. На думку експерта, Вашингтон не зацікавлений, щоб ЄС розпочав власну надто самостійну гру, тому навіть якщо обмеження зашкодять інтересам європейських енергетичних компаній, то «так і буде».

Крім того, аналітик переконаний, що серед країн ЄС немає єдності в бажанні опиратися новим обмеженням США.

«Коли ми говоримо про Європейський союз, слід враховувати, що існує європейська бюрократія, яка стає залежною від самого факту існування ЄС. Адже це високі зарплати та високі статуси, можливість лобіювати інтереси тих чи інших компаній – транснаціональних, російських – і на цьому вони дуже добре заробляють. Вони живуть окремим життя від решти країн ЄС. Також слід розуміти, що є інтереси Німеччини, а є інтереси інших країн Європи. Я не думаю, що інші країни ЄС сильно переймаються, чи порушені інтереси німецьких чи французьких енергетичних компаній. Вони зацікавлені у дешевому газі, який їм можуть дати США. Коли Польща чи навіть Бельгія, як центральна країна ЄС, будуть шукати можливості постачання дешевшого газу, то вони виберуть співпрацю зі США, а не інтереси певних енергетичних компаній»

Нагадаємо, 25 липня Палата представників Конгресу США підтримала введення нових санкцій проти Росії. Законопроект про введення нових обмежень проти Росії, Ірану та КНДР підтримали 419 конгресменів, двоє проголосували проти.

Документ передбачає, що під санкції США можуть потрапити ті компанії ЄС, співпраця яких з Росією не порушує європейських санкцій, однак виходить за межі американських обмежень.

26 липня законопроект підтримав Сенат США. Голова сенатського комітету з міжнародних відносин Боб Коркер повідомив, що законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд президенту США Дональду Трампу.

Валерій Савицький

Бюлетень Пліч-о-пліч